صندوق نسوز جهان اصفهان

تاریخچه صندوق نسوز

تاریخچه صندوق نسوز

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما بزرگواران و عزیزان وبسایت صندوق نسوز جهان اصفهان امروز با شما هستم با مطلبی تحت عنوان تاریخچه صندوق نسوز و اینکه اصلا صندوق نسوز داشتن از کجا شروع شد و به چه صورت بوده است. در قرون گذشته مردم آتش رامی پرستیدند چون از آن می ترسیدند در ابتدا راه مقابله به آن را نمی دانستند و به همین علت نمی توانستند خود و وسایل خود را از دست آن نجات دهند بسیاری از دست نوشته ها ی بشر که می توانستند اطلاعات خوبی از آن زمان ها به ما بدهند به علت نبود یک وسیله برای برای حفاظت از آن ها از بین رفتند .
درطی قرون و اعصار متفاوت مردمان از سرزمینهای مختلف به سبکهای متفاوت به دنبال حفظ  آثار و نوشته ها و وسایل ارزشمند خود از شر آتش یا اب یا دزدی ها بوده اند به عنوان مثال می توان به مصری ها که وسایل مهم خود را در اهرام ها پنهان می کردند آشوری ها در نقاط مختلف مدارک خود را چال می کردند یونانی ها اطلاعات مهم خود را بر روی عاج فیل می تراشیدند.
وقتی هیچ یک از روشهای سنتی برای حفاظت از مدارک به کمک انسانها نیامد آنها به دنبال ایجاد یک وسیله با قابلیت بالای حفاظتی افتادند.
ژولیوسزار مدارک و گنجینهای خود را در یک صندوق محکم و ساخته شده از آهن نگه داری می کرد اربابان فئودال به ساخت محلهای زیرزمینی با نگهبانان قابل اعتماد پرداختند بازرگانان از قرن ۱۵ صندوقهایی از جنس بلوط که با آهن پوشیده شده بودند را توسعه دادند از سال  ۱۸۳۰اولین نوع گاو صندوق از جنس آهن با دیوارهای داخلی از جنس سنگ چوب سیمان اجر و غیره وارد بازار شد.
انتخاب یک گاو صندوق خوب از انتخاب بقیه وسایل یک اداره یا خانه مهمتر است زیرا اگر صندلی یا میز یا پرینتری بخرید که پس از مدتی دچار مشکل شود به راحتی می توانید آن را تعمیر یا تعویض کنید اما تنها راهی که یک گاوصندوق می تواند نقش خودش را نشان دهد هنگام سرقت یا آتش سوزی می باشد که این اتفاق ممکن است در حالت عادی ۵۰ به ۵۰ بیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برخی از مشتریان ما


با ما در تماس باشید

اصفهان / خیابان کاوه / روبروی ترمینال کاوه / دفتر شرکت تولیدی صندوق نسوز جهان اصفهان
آدرس پست الکترونیکی : info[at]jahanesfahan.com
شماره تماس
09131679721
09131191500

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آمار بازدید

  • کاربران برخط : 0
  • بازدید امروز : 705
  • بازدید دیروز : 900
  • کل بازدیدها : 2581050